امروز : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

live

 کشورهایی که با ایران در زمینه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای همکاری دارند

آمریکا برای کشورهایی که در زمینه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای در چارچوب برجام با ایران همکاری می‌کنند، معافیت صادر می‌کند.

طبق گزارش پایگاه «واشنگتن اگزمینر»، دولت آمریکا قصد دارد علاوه بر مستثنی کردن هشت کشور از تحریم‌های نفتی واشنگتن علیه ایران، برای کشورهایی نیز که در حال همکاری با ایران در زمینه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز در چارچوب برجام هستند، معافیت تحریمی در این زمینه در نظر بگیرد.

در این گزارش با اشاره به وضع دور جدیدی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران در روز پنجم نوامبر، آمده است این تحریم ها آنچنان که جمهوری خواهان آمریکا انتظارش را داشتند بُرّنده نخواهند بود.

این گزارش می افزاید مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، قرار است برای آن دسته از همکاری‌های صلح آمیز هسته ای با ایران که مجوز آنها در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) صادر شده است و تحریم‌های واشنگتن باعث ایجاد اخلال در آنها خواهد شد، معافیت تحریمی صادر کند. بر طبق توافق هسته‌ای امضاشده در سال ۲۰۱۵ میلادی، همکاری ها و تبادلات علمی میان ایران و قدرت های اروپایی در حوزه علوم و فناوری هسته ای مجاز است. در بخش دیگری از این گزارش به نقل از یک منبع آگاه تأکید شده برای تغییر کاربری تأسیسات هسته ای کنونی ایران ادامه چنین همکاری هایی مهم است. اما اعطای این معافیت های تحریمی به مذاق اعضای ایران ستیز کنگره خوش نخواهد آمد و انتقاد آنها را به دنبال خواهد داشت.
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :