امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

live

۲۷ کشته بر اثر شورش در زندانی در تاجیکستان

بر اثر درگیری میان نیرو‌های امنیتی و شماری از زندانیان در زندانی فوق امنیتی در تاجیکستان، دست‌کم ۲۵ نفر از زندانیان و همچنین دو افسر امنیتی کشته شدند

به نقل از رویترز، سه منبع امنیتی تاجیکستان روز پنجشنبه اعلام کردند در درگیری میان نیروهای امنیتی و شماری از زندانیان در زندانی فوق امنیتی، دست کم ۲۵ نفر از زندانیان و همچنین دو افسر امنیتی کشته شدند یکی از مقامات وزارت کشور تاجیکستان که خواست نامش فاش نشود، گفت شورش در زندانی در شهر «خجند» چهارشنبه شب زمانی آغاز شد که یکی از زندانیان مظنون به همکاری با تروریست‌های داعش با حمله به یکی از نگهبان‌ها، اسلحه او را گرفت. یک مقام امنیتی دیگر هم که نامش را فاش نکرد، گفت چند ساعت بعد با کمک نیروهای کمکی نظم برقرار شد. این دو منبع همچنین اعلام کردند دست کم ۲۵ زندانی از جمله یک نگهبان و یک مامور پلیس در این درگیری کشته شده اند. یکی دیگر از مقامات امنیتی نیز گفت در این شورش دو نگهبان کشته شدند.

این زندان که در شمال تاجیکستان در شهر خجند واقع است محل نگهداری زندانیان افراطی، از جمله محکومان داعشی، و زندانیان دیگر است مقامات محلی وقوع شورش در این زندان را تأیید کردند، اما از اشاره به جزئیات بیشتر خودداری کردند خجند حدود ۳۰۰ کیلومتری شمال شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان واقع است در ماه ژوئیه، تروریست های داعش مسئولیت حمله ای را که منجر به کشتن چهار گردشگر غربی در تاجیکستان شد بر عهده گرفتند.
دانلود آهنگ گل پونه محسن ابراهیم زاده


نظرات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند .

* نام :
* ایمیل :
وب سایت :


مطالب مرتبط